جوراب واریس

جوراب واریس

جوراب واریس وسیله بسیار مفیدی در درمان اختلالات عروقی اندام تحتانی و پاها می باشد.بر خلاف اسم آن جوراب واریس در موارد زیادی غیر از بیماری واریس کاربرد دارد. در موارد واریس اندام تحتانی جوراب واریس می تواند از بروز عوارض واریس مثل تغییر رنگ پوست و زخم وریدی و یا لخته در عروق اندام جلوگیری کند. البته درمان واریس هرگز توسط جوراب کامل نیست و باید اقدام مناسب درمانی هم مثل لیزر واریس یا جراحی واریس انجام شود.

بعد از انجام جراحی واریس یا لیزر واریس هم و یا انجام RF برای درمان واریس باید جوراب واریس را تا چند ماه پوشید ولی پس از بهبود می توان دیگر آنرا نپوشید. در بیمارانی که نارسایی ورید های عمقی اندام دارند و تورم مزمن پاها دارند استفاده از جوراب واریس از درمان های اصلی است.

هر بیماری تورمی در اندام تحتانی دارد می تواند از جوراب واریس برای کنترل آن استفاده کند. نوع جوراب واریس باید توسط پزشک متخصص تجویز شود چون انواع مختلفی دارد مثل زیر زانو یا بالای زانو یا نوع شلواری و جنس های متفاوت که هر کدام برای بیماری خاصی مناسب است.بیمارانی که ورم لنفاوی (لنفاوم) پاها دارند هم توسط جوراب واریس درمان می شوند.البته از نوع سفت تر آن که کلاس درمانی بالاتری دارد.پوشیدن جوراب واریس باید منظم و طولانی باشد تا اثر آن ظاهر شود.همیشه باید صبح ها قبل از پایین آمدن از تخت پوشیده شود و تا شب بماند و دوباره موقع خواب خارج شود.اگر در طول روز کسی بخواهد جوراب را بپوشد باید حدود 15 -20 دقیقه پا را بالا بگذارد و بعدا آن را بپوشد

2018-05-22T06:05:30+00:00